MENTORING
- SUKCESJA WIEDZY - ZARZĄDZANIE PERSPEKTYWICZNE - STRATEGIA WIEDZA - LUDZIE - ZASOBY - WDRAŻANIE MENTORINGU W FIRMIE - 3 POZIOMY MENTORINGU
COACHING
# EXECUTIVE COACHING #BUSINESS COACHING # SPORT COACHING # LIFE COACHING
SZKOLENIA
# ZARZĄDZANIE CZASEM # ZARZĄDZANIE SPOTKANIAMI # BUDOWANIE ZESPOŁU # COACHING # MENTORING
11.jpg

NORMY I STANDARDY

Oprócz Kodeksu Etycznego swoim klientom oferuję poufność Procesu i zaangażowanie, a klientów zapraszam do skorzystania z norm:
01
NORMA ODPOWIEDZIALNOŚCI czyli: nie przerzucaj odpowiedzialnosci na zewnątrz, nie uzależniaj swojej zmiany od innych ludzi lub czynników zewnętrznych. Zajmij sie tym na co masz realny wpływ.
02
NORMA UŻYTECZNOŚCI Użyteczność, rozumiana również jako przydatność, efektywność i dopasowanie do ciebie! czy to co zamierzasz zrobić, to o czym myślisz będzie dla Ciebie dobre, przydatne. Czy realizacja celu i spodziewany Efekt bedzie będzie dla Ciebie użyteczny?
03
NORMA EKOLOGII Norma ekologii mówi o tym że cokolwiek robisz, wpływasz. Zaprasza Cię do zadbania o wpływ twojej zmiany na "otoczenie". Nie narzucaj swojego punku widzenia Twoja zmiana jest Twoja, i niekoniecznie bedzie dobra również dla innych, pozwól im iść ich własną drogą.
Pracuję w oparciu o Globalny Kodeks Etyczny
sygnowany przez
Association for Coaching (AC)
i
European Mentoring and Coaching Council (EMCC).
eqa300x164.png

WYBRANE NARZĘDZIA

SPIRAL DYNAMICS

Spiral Dynamics - oparte na modelach: R. Diltsa, C.W.Gravesa, J. Campbella, D. Clutterbuck, D Megginson, V. Whitaker

MODEL DYLEMATU

Jeden z podstawowych i najczęściej używanych modeli w Coachingu, Który opisuję w ARTYKULE: ... przeznaczony do pracy z dylematami klienta. Model który również umożliwia przetestowanie umiejętności Coacha. Model na którym niestety wykłada się wielu coachów uważajacych sie za "Mistrzów".

GRA KRYZYSK

KRYZYSK. Gra bazująca na mechanizmie CEL - EFEKT. Wsparcie w definiowaniu i odkrywaniu zasobów. Nieocenione narzędzie do budowania strategii osobistej lub firmowej.

Karty kryZYSK można potraktować jako samodzielną grę lub suplement do pracy grupowej z zestawem kryZYSK, zyskaj na kryzysie czyli 99 mil do portu. Połączenie coachingu i gry, uruchomienie kreatywnej zabawy to sposób coachingowego rozwiązywania dylematów, podejścia do zgłaszanych tematów, przygotowania do realizacji celów.Zabawy i gry coachingowe oparte zostały na przemyślanych mechanizmach rządzących naszą kreatywnością, spostrzeganiem i odtwarzaniem rzeczywistości oraz wpły­wających na naszą motywację. Dzięki nim zmiana, osobisty rozwój, coaching, procesy grupowe stają się prostsze, kierowanie nimi łatwiejsze a osobiste odkrycia rozwojowe w zasięgu ręki. Bawiąc - uczymy się, zmieniamy i rozwijamy lekko, łatwo i przyjemnie, osiągamy znakomite rezultaty w krótkim czasie.

RTZ

Racjonalna Terapia Zachowania. Zmień myśli i przekonania a zmienisz swój świat.

HIPNOZA

W wybranych procesach celem uzyskania szybszej zmiany lub dostępu do zasobów, po ustaleniu i zgodzie klienta korzystam z hipnozy. Pracuję z Hipnozą Generatywną, transpersonalną i Archetypową.

GRA STO MAP DO CELU

W zasadzie każdy temat zgłaszany przez klienta coachingu może znaleźć swo­je rozwinięcie w prezentowanych w STO MAP grach, a użycie odpowiednich sekwencji pytań i skojarzeń może pomóc klientowi podjąć decyzję lub się od niej powstrzymać, gdy ta nie jest dla nie­go korzystna.
Połączenie coachingu i gry, uruchomienie kreatywnej zabawy to sposób coachingowego rozwiązywania dylematów, podejścia do zgłaszanych tematów, przygotowania do realizacji celów. Zabawy i gry coachingowe oparte zostały na przemyślanych mechanizmach rządzących naszą kreatywnością, spostrzeganiem i odtwarzaniem rzeczywistości oraz wpły­wających na naszą motywację. Dzięki nim zmiana, osobisty rozwój, coaching, procesy grupowe stają się prostsze, kierowanie nimi łatwiejsze a osobiste odkrycia rozwojowe w zasięgu ręki. Bawiąc - uczymy się, zmieniamy i rozwijamy lekko, łatwo i przyjemnie, osiągamy znakomite rezultaty w krótkim czasie.

KOTWICE PRZESTRZENNE

KOTWICE PRZESTRZENNE - R. Diltsa,

Please publish modules in offcanvas position.